תאונה ברחוב ובמקומות ציבוריים

תאונות ברחוב ובמקומות ציבוריים
נפילה ברחוב, החלקה על רצפה רטובה באולם שמחות, נפילה במדרגות הבנק או פגיעה ממדרגות נעות בקניון אלה הן רק מספר דוגמאות לתאונות רבות שמתרחשות, לא פעם כתוצאה ממפגעים בטיחותיים הנמצאים בתחומי הרשות המקומית או במקומות ציבוריים או פרטיים שונים.
מתי זכאי הנפגע לפיצוי בגין נזקי הגוף שאירעו לו כתוצאה מהתאונה?
ההליך בתביעות בשל תאונות ברחוב או בשטח ציבורי שונה מההליך של תביעה בשל תאונת דרכים, בה אין צורך להוכיח רשלנות. במקרה של תאונות ברחוב או בשטח ציבורי, על הנפגע להוכיח כי אכן מוטלת על כתפי הרשות או הגוף "הפוגע" אחריות וכי הוא התרשל באופן אשר גרם לנזק. בנוסף יש להצביע כי קיים קשר סיבתי בין הרשלנות לנזק שנגרם.
חשוב להדגיש כי פעמים רבות אחריותם של הרשויות ושל הגופים השונים מוטלת מכוח החוק, ולפיכך הפרתו של החוק הנה גם עוולה נזיקית הקרויה 'הפרת חובה חקוקה'. לעיתים אין זה פשוט להוכיח את האחריות ומעבר להוראות החוק ולפסיקה יש צורך לגבות את גרסת הנפגע בתמונות, אסמכתאות, עדויות ואף בחוות דעת מומחה מתאים (למשל מהנדס).
במידה והנפגע הצליח להוכיח את אחריות הרשות או הגוף הנתבע, וכן הוכיח כי הייתה התרשלות אשר גרמה לפגיעתו, עליו כעת להוכיח את נזקיו. בשונה מתביעה המוגשת מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, בתביעת נזיקין על התובע לצרף לכתב התביעה חוות דעת מומחה רפואי מטעמו, בתחומים בהם נפגע, לצורך הוכחת נזקיו הגופניים.
במידה ונפגעתם בתאונה, אשר נובעת ממפגע כלשהו, הינכם מוזמנים לפנות למשרדנו, אשר צבר ניסיון של למעלה מ-25 שנה בתחום הנזיקין, ולצוות המומחים הרפואיים והמקצועיים עמו משרדנו עובד, ונספק לכם את כל הכלים על מנת להוכיח את רשלנות הרשות או הגוף "הפוגע" ולצייד אתכם כנפגעים בחוות הדעת הרפואיות האופטימאליות עבורכם.